Aktualności

W ramach projektu "Jesteśmy Razem - edycja druga" z warszawską młodzieżą polską i migrancką stworzyliśmy piosenkę oraz videoclip pt. "Bring The Light".

Link: https://www.youtube.com/watch?v=aLGDQSS4Xuw

Uczestnicy: Maja Ozimek, Helena Chrzanowska, Zosia Wnuk, Charlotte Fletche,r Karolina Krawczyk, Ewa Wolodina, Filip Mazurkiewicz, Mikołaj Mazurkiewicz, Sara Sarr, Sofia Petryna, Pukii Nadiia, Alexandre Hyacinthe Séne, Clarisse Séne, Jacline Marone, Fabienne Ndour, Klara Kukla, Oliwia Śniegowska, Pukii Nikodym, Pukii Nikifor, Pukii Nadiia, Oleksandr Kopylchuk, Diana.

Muzyka: Arina Pochtina, Kateryna Shymbarova, Kostiantyn Kalinichenko, Khadija Sabaly, Salimata Sabaly, Amina Bame, Adama Bame, Lissa Samb, Djily Bame, Omar Bame, Pape Moussé, Coulibaly Babacar Camara

Video Scenariusz/Reżyseria: Iryna Frolova

Kierownik produkcji: Iryna Frolova

Zdjęcia/Światła/Montaż/Korekcja barwna: Rafał Rudzki

VidAsystent operatora: Artur Pietrys

Włosy: Kateryna Sniegowska

Stylizacje: Iryna Frolova

Asystent stylisty: Monika Szostakeo

Operator senegal : Bame Communication Music and lyrics by paco sarr Arranged by Pako Sarr I tj(foj), Magilla Majcher Budzik Perkusja Tomek płonka Guitar tj(foj), Magilla Majcher Guitar paco sarr

Studia nagrań vocal Lordfader Studio, Studio nagrań music Tarchostudio, Studio xam xamle Nianing Mix, master Irie Studio

Special Thanks to LENA ZUCHNIAK FAME, Akademia Estradowa, Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag, Perfect management Agnieszka Jaworska -Sarr

Aktualności

Prezentujemy audiobooki, które powstały w ramach projektu "Jesteśmy Razem".

Muzyka: Paco Sarr

Czytają: Michalina Jarmuż i Denis Shpigov

 

Kwiat paproci: https://youtu.be/4WYmZXn66z0

Dlaczego króliki są szare: https://youtu.be/WAsLXY8gd44

Pan Twardowski: https://youtu.be/F7NTNcj3GSU

Пан Твардовський: https://youtu.be/L8ClJUK0vN8

Чому кролик сірий: https://youtu.be/_8UKvelEA08

Квітка папороті: https://youtu.be/naj_NER8xJ8

 

Dofinansowano z Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Aktualności

Kamera! Akcja! Przypominamy wydarzenie otwarcia ogrodu integracyjnego przed Rodzinną Młynarską (jedną z siedzib Wolskiego Centrum Kultury). Film jest efektem pracy uczniów warszawskich szkół, którzy brali udział w międzykulturowych warsztatach filmowych, prowadzonych przez Tinę Smerdel i Grace Matu. A sam ogródek to działanie w ramach warsztatów z młodzieżą z Woli przy wsparciu warsztatowym Darii Szarejko-Worobiej i koordynatorek placówki - Ewą Żak i Małgorzatą Michałowską.
 
Projekt współfinansowany ze środków M. St. Warszawy.
 
Filmy można zobaczyć pod linkiem:
 
 
Zobaczcie jakie to miłe i otwarte na współdziałanie z mieszkańcami miejsce!
Aktualności

Eskalacja rosyjskiej inwazji na Ukrainę w dniu 24 lutego 2022 roku spowodowała najszybciej narastający kryzys humanitarny w Europie od czasów II wojny światowej. Do tej pory, do samej tylko Warszawy przyjechało 415 000 uchodźców i uchodźczyń, z czego ponad 300 000 znalazło tu schronienie (co stanowi ponad 15 proc. dotychczasowej liczby mieszkańców miasta – dane z końca marca 2022 roku). Sytuacja ta jest ogromnym wyzwaniem logistyczno - organizacyjnym. Setki tysięcy osób i tysiące ludzi (grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje) na bieżąco organizują pomoc. Oferują ukraińskim uchodźcom gościnę w swoich domach, organizują noclegi w hostelach, pomagają w transporcie, przygotowują posiłki na dworce i do punktów recepcyjnych. Codziennie na warszawskie dworce przyjeżdżają kolejne grupy osób, głównie kobiety z dziećmi. Sytuacja, w jakiej znajdują się dzieci i młodzież, jest uzależniona od decyzji dorosłych. To dorośli decydują do jakiej szkoły pójdzie dziecko, gdzie będzie mieszkało, a w przypadku dzieci z doświadczeniem migracji – w jakim kraju. Dorośli też decydują o wojnie. Zmiana miejsca zamieszkania, szkoły, przyjaciół. Zmiana obszaru kulturowego i językowego, to duże wyzwania dla każdego. Nie można zatem zapominać o tym, co odczuwają w takiej sytuacji dzieci i młodzież.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, realnym wyzwaniom integracyjnym z jakimi mierzy się miasto Warszawa i Polska zaplanowaliśmy projekt, w którym została uwzględniona specyfika związana ze zmianą obszaru kulturowego, w jakiej znaleźli się Ukraińcy - dzieci i młodzież, a co za tym idzie - złożonego procesu adaptacyjnego (akulturacyjnego). Każde zaplanowane przez nas działanie oparte jest na elemencie integracyjnym ze społecznością polską (dzieci i młodzież polska oraz ich rodziny).


W ramach projektu planujemy przeprowadzić następujące działania:


● DZIAŁANIE 1. Kurs integracyjno-edukacyjny adaptacji psychologicznej młodzieży z nauką języka polskiego.
● DZIAŁANIE 2. Impreza kulturalno-integracyjna dla młodzieży ukraińskiej i polskiej oraz ich rodzin pt. „Improwizacje kulturowe.
● DZIAŁANIE 3. Przeprowadzenie 6 warsztatów artystycznych - warsztaty mają na celu celu rozwój zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży, zdobycie
umiejętności z zakresu pracy lektora.
● DZIAŁANIE 3 Nagranie 4 audiobooków w profesjonalnym studio nagraniowym. Zostaną nagrane audiobooki - legenda polska (po polsku i po ukraińsku) i legenda
ukraińska (po ukraińsku i po polsku).

Projekt ma na celu promowanie integracji młodych ludzi z Ukrainy w Polsce z Polakami poprzez rozwój umiejętności innowacyjnych, kreatywnych i interpersonalnych, a także umiejętności dialogu, aby pomóc im czuć się pewnie w środowisku polskim i znaleźć wspólną płaszczyznę z rówieśnikami, rodziną, społecznością, krajem i kulturą. Celem jest także budowanie współpracy na rzecz aktywności społecznej. Projekt zakłada wspólną integrakcję młodzieży z obu krajów. Wszystkie działania będą realizowane przez zespół ekspertów z Polski i z Ukrainy.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Aktualności

W 2018 roku rozpoczęliśmy współpracę z Wolskim Centrum Kultury (WCK). W listopadzie zrealizowaliśmy Tydzień Wielokulturowy w jednym z najbardziej wielokulturowych miejsc aktywności lokalnej - Otwartej Kolonii (filii WCK).

Aktualności

W sobotę, 25 listopada w Domu Ukraińskim w Warszawie odbyło się coroczne zebranie Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie (FCWW).

Aktualności

Zapraszamy Was do współtworzenia integrującego Radia (imiradio.pl). Redakcja pilnie poszukuje prowadzących autorskich audycji w niezwykle ciekawym wielojęzycznym radiu internetowym.
IMI Radio jest Jedyną Stacją w Polsce, w której możesz prowadzić audycję we własnym języku narodowym. Nasze programy są już z w językach rosyjskim, polskim, ukraińskim, francuskim, angielskim, portugalskim i arabskim.


Strona 1 z 27