Aktualności

Festiwal i Konkurs Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego

Misja festiwalu to zbliżanie kultur dwu narodów: polskiego i rosyjskiego, oraz kultywowanie twórczości Wysockiego, która pozostaje źródłem niesłabnącego zainteresowania, będąc niewyczerpaną krynicą inspiracji dla ludzi teatru i muzyki, przedstawicieli wielu pokoleń.


Imprezy odbywać się będą od 20 do 22 stycznia 2012 w Warszawie, w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, ul. Belwederska 25, Teatrze Polonia, ul. Marszałkowska 56, Kinie MURANÓW, ul. Andersa 1.

Imprezy towarzyszące w dniach od 21 do 23 stycznia 2012 w Kinie KC, ul. Nowy Świat 6/12.
 
Uniwersalne, ponadczasowe, do dnia dzisiejszego ważne w kontekście społecznym i politycznym tematy pieśni Wysockiego nabierają szczególnej mocy w wykonaniu artystów różnych narodowości, budując międzykulturowy most, zbliżający nie tylko kultury tych narodów ale przede wszystkim ludzi. Zachowanie i popularyzowanie dziedzictwa Wysockiego wśród młodego pokolenia ma nie tylko ważny aspekt dydaktyczny i poznawczy, lecz także moralny - przypomina o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, takich jak przyjaźń, uczciwość, prawda, wolność. Związki Wysockiego z Polską i jego wpływ na polskich artystów takich jak np. Jacek Kaczmarski, Maryla Rodowicz czy 
Daniel Olbrychski, w pełni uzasadniają potrzebę i konieczność kultywowania twórczości  Włodzimierza Wysockiego. 

program festiwalu:  http://www.openart.org.pl/pl/wydarzenia/25 


Organizatorzy: Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Rosyjski Ośrodek Kultury i Nauki w Warszawie oraz Teatr Polonia Krystyny Jandy.

Patronat medialny: TVP1, Polskie Radio dla Zagranicy