Aktualności

Wieczna wojna czy udane współżycie? Libański model społeczeństwa wielokulturowego

Otwarte, nieodpłatne warsztaty dla edukatorów
 26. września 2011
Celem warsztatów jest podniesienie znajomości historii, polityki i kultury Bliskiego  Wschodu na przykładzie Libanu oraz procesów migracyjnych związanych z  regionem. Warsztaty promują edukację wielokulturową i otwartość na rosnącą liczbę imigrantów z krajów arabskich w Polsce.

W Libanie, jak w żadnym innym państwie Bliskiego Wschodu,  skupiają się przedstawiciele różnych kultur i religii  -  żydzi, chrześcijanie i muzułmanie w swoich w sumie 18 odłamach. Bliższe spojrzenie na to, jak  sprawdza się libański model  życia społecznopolitycznego, pozwala lepiej zrozumieć zjawiska społeczno-kulturowe oraz aktualne procesy przemian w regionie. 

Data i godzina: 26. września 2011, godz. 16:30-19:30  

Miejsce: I SLO Bednarska, ul. Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa 

Chętnych prosimy o zgłaszanie się telefonicznie do Adama Rogozińskiego

tel. 793 38 31 30 lub emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty przeznaczone są dla wychowawców, pedagogów, nauczycieli historii, WOS, WOK oraz innych zainteresowanych tą tematyką. 

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga – warsztaty częściowo w języku angielskim

W ramach warsztatów odbędą się także konsultacje dla edukatorów I SLO w związku  z dniem projektowym

Warsztaty odbywają się w ramach czterodniowego projektu Towarzystwa Przyjaciół I SLO Wojna i Pokój – Bliski Wschód dziś. Różnorodność kulturowa w regionie i w krajach trzecich. Projekt organizowany jest we współpracy z  I SLO Bednarska, Ministerstwem Kultury i Ministerstwem Turystyki Libanu, Ambasadą Libanu w Warszawie oraz Ambasadą Kanady w Warszawie, kinem Muranów i restauracją Le Cedre.

Projekt współfinansowany ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawa.