Prezentacja Warszawskiego Centrum Wielokultrowego, 12-16 września
Kiedy? codziennie o godz 18:00
Warszawskie Centrum Wielokulturowe
zaprasza
na cykl spotkań w ramach Tygodnia Obywatelskiego:
ON (12/09) prezentacja nowopowstałego komitetu afrykańskiego prow: Mamadou Diouf i Désiré Dauphin Rasolomampionona kilka słów o komitecie: WT (13/09) Arabska Wiosna Ludów - spotkanie z Borhenem Chair prow: Witek Hebanowski (Fundacja Inna Przestrzeń) Borhen Chair, jako osoba zaangażowana w ruch rewolucyjny w Tunezji, przybliży kulisy tamtych wydarzeń. ŚR (14/09) - poradnictwo dla cudzoziemców prow: Magdalena Netter (Polska Akcja Humanitarna) Spotkanie będzie poświęcone problemom, jakie cudzoziemcy najczęściej spotykają w Polsce oraz wyzwaniom, jakim musi sprostać Polska jako kraj coraz większej imigracji. CZW (15/09) Integracja przez kulturę - działania redakcji Portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur prow: Zuzanna Dłużniewska (Kontynent Warszawa) Kontynent Warszawa organizuje szereg dużych cyklicznych imprez promujących różne kultury, takich jak Warszawskie Wielokulturowe Street Party, Warszawski Plener Wielokulturowy oraz Ludzie z Kontynentu. Podczas spotkania będzie zaprezentowany m.in. pokaz slajdów oraz film o Warszawie stworzony przez cudzoziemców. PT (16/09) pokaz filmów z serii “Narracje Migrantow” + dyskusja prow: Kasia Kubin (Fundacja Forum na rzecz Różnorodności Społecznej) Cykl „Narracje Migrantów” składa się z serii krótkich filmów, których narratorami są osoby, patrzące na Polskę z punktu widzenia cudzoziemca. Tytułowe słowo „migrant” nie odnosi się do statusu prawnego, a raczej do sposobu bycia, mentalności, doświadczenia życiowego osób, wypowiadających się w filmach. Bohaterowie na różne sposoby i z różnym skutkiem szukają dla siebie miejsca w Polsce. Czasem decydują się na dłuższy pobyt albo chcą osiedlić się na stałe. Inni są tu tylko przejazdem. Ważne jest to, że mają coś szczególnego do powiedzenia o tym, jak czują się w Polsce i jak ją postrzegają. kiedy? codziennie o godz. 18:00 gdzie? Południk Zero ul. Wilcza 25.
Afrykańska społeczność w Polsce ma już swoich rzeczników. W ramach projektu prowadzonego przez Fundację „Afryka Inaczej" powstał właśnie stały komitet, w którego skład wchodzą obecnie trzej Afrykanie mieszkający w Polsce. Jego celem będzie monitoring wypowiedzi osób publicznych i doniesień medialnych dotyczących Afryki oraz reprezentowanie interesów osób pochodzenia afrykańskiego, mieszkających w Polsce.
Komitet został powołany na specjalnym spotkaniu, które odbyło się w Warszawie. Zebrani na nim Afrykanie wyłonili komitet rzeczniowski w składzie, Anthony Igiehon z Nigerii, Nagmeldin Karamalla z Sudanu i Mamadou Diouf z Senegalu. Rolę sekretariatu Komitetu będzie pełniła Fundacja „Afryka Inaczej".