Aktualności

Bezpłatne warsztaty dla cudzoziemców z zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy 25-26 czerwca 2011 (sobota - niedziela)

Warsztaty są skierowane do osób nie będących obywatelami państw UE, ale przebywających legalnie na terenie Polski od co najmniej roku i mówiących po rosyjsku. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się:
• co to jest „myślenie projektowe” oraz jak może przydać się w pracy i w życiu osobistym;
• jak w praktyce zrealizować swój projekt (społeczny, indywidualny, naukowy, stypendialny); krok po kroku - od pomysłu do realizacji;
• jak napisać skuteczny wniosek o dofinansowanie, jak pracować z budżetem i harmonogramem,
• gdzie i jak znaleźć środki finansowe / grant na realizacje swoich pomysłów (podczas szkolenia zostanie sporządzona ”mapa potencjalnych grantodawców”);
• jak skutecznie zaprezentować grantodawcom siebie i swoją organizacje, cele i zadania projektu;
• jak zorganizować skuteczną promocję (dla projektów społecznych). Uczestnicy również uzyskają wiedzę i praktyczne umiejętności na temat: zarządzania czasem, poprawnego ustalenia celów i ich osiągnięcia, self-efficiency, skutecznego prowadzenia negocjacji z grantodawcami i sponsorami.

Poza tym, uczestnicy będą mieli okazję w praktyce zastosować swoją wiedzę, opracować podczas warsztatów etapy przygotowania i realizacji własnych czy wspólnych projektów dla siebie lub swoich organizacji.

Czas trwania warsztatów: 25-26 czerwca 2011, sobota 11:00 – 18:00, niedziela 11:00 – 18:00, z przerwami na kawę i obiad (uczestnikom zapewniony będzie catering).

Miejsce: Sala konferencyjna, biuro Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego, ul. Nowy Świat 23/25, lokal 30.

Warsztaty będą prowadzone w języku rosyjskim, w formie interaktywnej przez trzech trenerów z ponad 10-letnim doświadczeniem prowadzenia podobnych szkoleń, a również posiadających praktyczne doświadczenia realizacji kilkudziesięciu projektów społecznych i indywidualnych.

Spośród uczestników dotychczas przeprowadzonych przez Fundację Inna Przestrzeń warsztatów: 60% oceniło przydatność warsztatów na 6 (ocena najwyższa), 24% na 5, 12% na 4. Zapraszamy, przekonajcie się sami!

Udział w warsztatach jest bezpłatny,
aby wziąć udział wystarczy wysłać zgłoszenie (imię, nazwisko, adres e-mailowy i telefon kontaktowy) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W polu „temat wiadomości” proszę wpisać: szkolenie-projekty Zgłoszenia udziału należy przesyłać do 14 czerwca 2011.

Uczestnikami mogą być przedstawiciele organizacji pozarządowych, studenci, doktoranci i inne osoby zainteresowane tematem szkolenia i nie posiadające obywatelstwa państw Unii Europejskiej. Nie ma ograniczeń wiekowych. Po 15.06.2011 organizatorzy prześlą do zakwalifikowanych uczestników szczegółowy program szkolenia. Decyduje kolejność zgłoszeń!