Aktualności

Zapraszamy do udziału w Miasteczku Schumanna!

W Warszawie, 7 maja w godzinach 10:00-15:00 na odcinku Krakowskiego Przedmieścia przy kościele św Anny działać będzie Miasteczko Schumana. Centrum Wielokulturowe również tam będzie! Odwiedźcie nas! To tu organizacje pozarządowe i instytucje publiczne zaprezentują swoją działalność w oryginalny sposób. Począwszy od atrakcji dla najmłodszych w postaci konkursów, gier planszowych i quizów po prezentacje swoich ofert skierowanych dla młodzieży i dorosłych. 

Dla dzieci gra w statki i puzzle wodne, budowa studni, "Europejskie Koło Fortuny", malowanie twarzy, gra planszowa o komunikacji miejskiej, konkurs rysunkowy...  To tylko namiastka tego, co najmłodsi będą mogli znaleźć dla siebie w Miasteczku.

W tym roku obchodzimy również 20-lecie Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service). Z tej okazji specjalne atrakcje na stoiskach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Schuman Volunteers. Dlaczego warto podjąć takie wyzwanie? Co trzeba zrobić, by zostać wolontariuszem, wyjechać na projekt i pomagać innym? Odwiedźcie nas i zapytajcie. Zobaczycie, czym zjamują się wolontariusze z różnych europejskich państw realizujący swoje projekty w Polsce. 

Dowiecie się jak założyć własny startup. Skąd pozyskać środki na realizację Waszego pomysłu. Jakie inwestycje i projekty dotąd zostały sfinansowane z funduszy unijnych. Chcecie wziąć udział w międzynarodowym projekcie, wolontariacie a może myślice o podjęciu pracy zagranicą? Odwiedziając Miasteczko Schumana na pewno uzyskacie potrzebne informacje by plany zamienić w działanie.

Oprócz licznych rozrywek odbędą się dyskusje eksperckie dotyczące problemów i wyzwań z jakimi mierzy się Europa. W tym roku będziemy rozmawiać przede wszystkim o mobilności w Unii Europejskiej. Od swobody przemieszczania się w strefie Schengen, przez migracje zarobkową i edukacyjną, wspólny rynek, po zewnętrzne granice Unii i wyzwania związane z aktualnymi migracjami. 
 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce swoje akcje promować będzie pod hasłem #Mobilini. Czekają na was m.in. gry, konkursy i quizy z nagrodami. Będzie można także zapoznac się z ideą i funkcjonowaniem Planu Inwestycyjnego dla Europy, który ma pomóc przedsiębiorcom w pozyskiwaniu finansowania na rozwój i inwestycje. Dowiecie się, jak podjąć pracę za granicą, jak założyć firmę czy studiować w krajach Unii Europejskiej, co należy wiedzieć planując podróż w ramach Unii.
 

W Miasteczku Schumana spotkacie poza nami także:

- Biuro Informacji Parlamentu Europejskiego
- Europejski Trybunał Obrachunkowy
- Europe Direct Warszawa
- Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
- Polska Akcja Humanitarna
- Międzynarodowa Organizacja ds Migracji
- Urząd Komunikacji Elektronicznej
- Zarząd Transportu Miejskiego
- Miejskie Zakłady Autobusowe
- Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
- Czech Tourism
- Cyprus Tourism Organization
- Erasmus Student Network SGH
- workcamps.pl
- E-volution
- Schuman Volunteers

Informacja ze strony Polskiej Fundacji im. Roberta ShumannaZapraszamy, do zobaczenia 7 maja!