Aktualności

Dzień Somalii - 11 grudnia. Zapraszamy!

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Somalijskie w najbliższą sobotę w Muzeum Etnograficznym! Wydarzenie Stowarzyszenia Somalijskiego w Rzeczpospolitej Polskiej ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom stolicy kulturę somalijską oraz działania przedstawicieli mniejszości somalijskiej zamieszkujących Warszawę.

Będzie na nim można m.in. zobaczyć pokaz tradycyjnych strojów somalijskich, skosztować charakterystycznych dla tego kraju potraw, obejrzeć wystawę zdjęć i slajdów oraz wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu DiDi Group, zaproszonego specjalnie na tę okazję. Zaprezentowana zostanie także historia Somalii oraz sytuacja w jakiej obecnie się znajduje.

Wstęp wolny!

Państwowe Muzeum Etnograficzne ul. Kredytowa 1Wydarzenie jest jednym z autorskich projektów uczestników Szkolenia z pozyskiwania funduszy na działalność kulturalną portalu Kontynent Warszawa, wyłonionych i sfinansowanych w drodze konkursu.


Działanie portalu Kontynent Warszawa w ramach pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego prowadzonego przez Fundację Inna Przestrzeń. Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.