Aktualności

Warszawiacy nie z tej ziemi! w Domu Spotkań z Historią

W dniach 9-10 października Dom Spotkań z Historią zaprasza na festiwal cudzoziemców, którzy na stałe związali się z Warszawą. Czym Witkacy może ująć Meksykanina? Gdzie jest Rzym w Warszawie? Jak wznieść toast po kaukasku i poczuć się w Warszawie jak w domu, czyli… w Paryżu, Wilnie, Tokio? 

Odpowiedzi na te pytania udzielą WARSZAWIACY NIE Z TEJ ZIEMI! którzy związali swoje życie z Polską i Warszawą. W PROGRAMIE EFSTIWALU: Lekcje nie z tej ziemi!, spotkania, projekcje filmów, impreza festiwalowa, koncert i jam session "na bębny" oraz akcja miejska "Warszawa na oku!". MIEJSCA FESTIWALOWE: Dom Spotkań z Historią, skwer Wizytek, Skład Butelek oraz miejsca zbiórki na trasie akcji miejskiej "Warszawa na oku" (od Placu Zbawiciela po Dworzec Wschodni).
 
Skrócony program wydarzenia znajdziesz tutaj.  Szczegółowy program festiwalu już wkrótce na stronie: www.warszawawielonarodowa.pl.

Warszawiacy nie z tej ziemi! to festiwal inaugurujący projekt Warszawa Wielonarodowa 1945-1989 zadedykowany cudzoziemcom, którzy w czasach PRL związali swoje życie z Polską, z Warszawą, wskrzeszając tym samym tradycję warszawskiej wieloetniczności i wielonarodowości. Projekt jest przedsięwzięciem Domu Spotkań z Historią,realizowanym we współpracy z Instytutem Historycznym UW, w ramach przygotowań Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
 
 
Zapraszamy
Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa
www.dsh.waw.pl