STO twarzy STOlicy - Warszawskie Wielokulturowe STREET PARTY 2010
Odbywający się po raz czwarty festiwal, tym razem pod hasłem STO twarzy STOlicy, znów połączy wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu.
Wielokulturowa parada wyruszy 29 sierpnia o godz. 13:00 z Placu Trzech Krzyży ulicą Nowy Świat docierając do wielokulturowego miasteczka ustawionego na Krakowskim Przedmieściu. Na przestrzeni ulic: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zaprezentują się szkoły tańca i zespoły prezentujące muzykę i taniec z różnych stron świata, m.in. formacja taneczna SalsHall Ortodox, ormiański zespół Musa-ler, typowy dla Meksyku El Mariachi Los Amigos, zespół tańca orientalnego Zahra, Afro Carnaval i grupa perkusyjna Ritmodelia.
W miejscu finałowym parady, w dwóch punktach pokazowych, między godz. 14:00 a 19:00 odbędą się także występy i warsztaty, zgodnie z ideą festiwalu porywające uczestników do wspólnej zabawy, gry i tańca wprost na ulicy. W programie m.in. warsztat tańca z wachlarzami bojowymi prowadzony przez Julię Bui-Ngoc, Rueda de Casino - Salsa Libre, pokazy tańca hawajskiego w wykonaniu szkoły Moc Aloha, rewia tańca brzucha i samby Taksim. Z własnym programem zaprezentuje się Studio Tańców Orientalnych i Flamenco, a orientalny klimat na scenie zapewni także szkoła Orientmania. Warsztaty bębniarskie poprowadzi Gwinejczyk Mohammed 'Gaspard' Conde ze Strefy Rytmu.
Na terenie małego wielokulturowego miasteczka będzie można skosztować rosyjskich, senegalskich i indyjskich potraw oraz poznać sztukę różnych kultur.
Dzieci zapraszamy do wspólnego malowania w „Pralni Sztuki” gdzie będą mogły rozwijać swoje talenty pod okiem litewskiego artysty Linasa Domarackasa. Odbędą się tu również warsztaty składania kwiatów lotosu i kaligrafii chińskiej prowadzone przez Stowarzyszenie Falun Dafa.
Niezwykłe zainteresowanie, jakim cieszyło się Street Party w latach poprzednich, przekonało nas, jak otwarci na różnorodność kulturową są warszawiacy i jak bardzo chcą w niej aktywnie uczestniczyć i wspólnie tworzyć.
Niech wspólna zabawa w sercu Warszawy połączy w tańcu i przy dźwiękach muzyki ludzi ciekawych świata, zafascynowanych jego różnorodnością, chcących go poznawać także dzięki rozrywce.