Aktualności

WARSZAWA TYBETAŃSKA - 9 MAJA!

W niedzielę 9 maja w klubie 1500m2 do wynajęcia odbędzie się impreza WARSZAWA TYBETAŃSKA, w trakcie której swoją twórczość zaprezentują Tybetańczycy, mieszkający w Warszawie oraz specjalnie zaproszeni z tej okazji goście. 


Będzie to już piąte wydarzenie z cyklu Ludzie z Kontynentu, prezentującego twórczość artystów pochodzących z mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich, którzy mieszkają i tworzą w Warszawie, organizowane przez Kontynent Warszawa, w ramach Pilotażu Warszawskiego Centrum Wielokulturowego.

W programie znajdą się różnorodne warsztaty dla dorosłych, a także dla dzieci, pokaz slajdów oraz wystawa zdjęć. Ponadto będzie można zobaczyć ekspozycję usłanych symboliką thanek – malowanych lub haftowanych obrazów religijnych na zwojach. Podczas wydarzenia odbędzie się również sypanie mandali – symbolu harmonii. Nie zabraknie występów taneczno-wokalnych w wykonaniu Mnichów Tybetańskich i zespołu Śnieżne Lwy. Na zakończenie impreza DJska w wykonaniu DJ-a Magury.

Program wydarzenia:
- warsztaty dla dzieci: malowanie flagi, piosenki tybetańskie;
- pokaz zdjęć z Tybetu
- wystawa thanek
- sypanie mandali
- warsztaty wyklejania symboli
- prezentacje Tybetańczyków mieszkających w Warszawie -
opowieści o życiu i sytuacji Tybetańczyków w Polsce i Europie
- panel edukacyjny - Wpływy kultury tybetańskiej w Warszawie i Polsce
- występ mnichów tybetańskich
- występ zespołu Śnieżne Lwy
- DJ Magura

Wstęp wolny!

Zapraszamy od godziny 15.

Klub 1500m2, Solec 18, Warszawa