Aktualności

Przekaż 1% podatku na Centrum Wielokulturowe!

Przekazując tak niewiele, można zrobić tak wiele! Świadczą o tym działania Fundacji Inna Przestrzeń w 2009 r., których realizacja była możliwa dzięki wsparciu życzliwych fundacji podatników. Jak przekazać 1% na Pilotaż Warszawskiego Centrum Wielokulturowego... To proste!
 
1)    Wypełnij zeznanie podatkowe.

2)    W rubryce "Wniosek o przekazanie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego" (pod koniec zeznania) wpisz:
Nazwa OPP: Fundacja Inna Przestrzeń
Numer KRS: 0000257224
Informacja Dodatkowa, wskazać cel szczegółowy, wpisz: CENTRUM

Jeśli wyrazisz zgodę na przekazanie nam swoich danych, będziemy mogli wysyłać Ci nasze publikacje, zaproszenia na organizowane przez nas wydarzenia i informacje o dalszych sukcesach.

3)    Wpisz kwotę, którą chcesz nam przekazać – nie może ona przekraczać 1% należnego podatku (kwotę należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół!)

4)    Wypełniony formularz przekaż osobiście lub prześlij drogą pocztową do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Nie musisz załączać żadnych dodatkowych dokumentów związanych z wpłatą 1% na OPP! Urząd Skarbowy zajmie się wszystkim.

***

W 2009 r. z wpłat 1% podatku Fundacja Inna Przestrzeń otrzymała ok. 22 000 złotych, które przeznaczyła na wsparcie następujących działań: Programu Tybetańskiego (który m.in. wydał Podręcznik dla aktywistów: Tybet i ja: chcemy wolności, kolejne numery biuletynu informacyjnego, komiks o prawach dziecka: Tybet. Historie prawdziwe etc.), Programu Kontynent Warszawa (który m.in. dofinansował projekt Warszawskie Wielokulturowe Streetparty oraz Warszawski Plener Wielokulturowy).
Pozostałe środki pozwalają nam na prowadzenie codziennej działalności i uniezależniają  nas częściowo od grantodawców.

Jeżeli interesuje Cię wsparcie innych projektów Fundacji - przeczytaj tę stronę:
http://www.przestrzen.art.pl/news.php?id=89

W 2010 roku planujemy rozwijać m.in.: działania Kontynentu Warszawa, Programu Tybetańskiego, Programu Rosyjskiego oraz  Warszawskiego Centrum Wielokulturowego. Chcemy także realizować nowe projekty, m.in.: Centrum Aktywności i Animacji Kulturalnej dla Uchodźców Czeczeńskich SINTAR,  projekty rozwojowe i kulturalne na Kaukazie, jak i wiele innych. Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na działania Fundacji.