Aktualności

Konferencja "Dialog w szkole - szkoła w dialogu. Wzmacnianie zaangażowania rodziców, uczniów i uczennic w społeczności szkolnej"

W odpowiedzi na potrzeby społeczności szkolnych, Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) wraz z Centrum Wielokulturowym w Warszawie we współpracy z Biurem Edukacji m.st. Warszawy zaprasza na konferencję.  Współpraca z rodzicami oraz włączanie uczniów i uczennic w decyzje i działania podejmowane w szkole to jedno z największych wyzwań, z jakimi mierzą się szkoły w Polsce. Umiejętnie prowadzony dialog pomiędzy dyrekcją i kadrą, rodzicami oraz uczniami i uczennicami przynosi wiele korzyści. Pomaga w budowaniu atmosfery bezpieczeństwa i szacunku, realizowaniu celów edukacyjnych i wychowawczych oraz wspiera równe traktowanie. 

Konferencja będzie okazją do zapoznania się z dobrymi praktykami i doświadczeniami szkół oraz dyskusji na następujące tematy:
- Jak współpracować z rodzicami oraz wzmacniać ich zaangażowanie w społeczności szkolnej?
- Jak uwzględniać perspektywę uczniów i uczennic w podejmowaniu decyzji i planowaniu działań w szkole?
- Jakie wyzwania i korzyści wiążą się ze wzmacnianiem zaangażowania rodziców, uczniów i uczennic w społeczności szkolnej? 

Konferencja będzie składać się z dwóch sesji panelowych z udziałem przedstawicielek i przedstawicieli dyrekcji, kadry szkół, rodziców i organizacji pozarządowych oraz z części warsztatowej. Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie FRS:http://ffrs.org.pl/01-04-2016/

Dodatkowych informacji udziela Anna Górska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 1 kwietnia 2016 r. (piątek) w godz. 09:30 – 16:30
Centrum Wielokulturowye w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. 


Konferencja jest częścią projektu pt. "Wdrażanie standardów równego traktowania w edukacji i instytucjach publicznych" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.