Aktualności

KURS | „Wielowarszawa - kultury, przestrzenie, nasze historie”

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Centrum Wielokulturowe zapraszają migrantów mieszkających w Warszawie oraz przewodników miejskich po Warszawie na kurs „Wielowarszawa - kultury, przestrzenie, nasze historie”.

Jak przez pryzmat przestrzeni miasta opowiadać ważne osobiste historie? Które miejsca w Warszawie są znaczącymi punktami spotkań międzykulturowych? Jak oprowadzać po mieście w sposób ciekawy i jednocześnie włączający? Czego unikać, żeby spacery nie powielały stereotypów?

Spotkania, warsztaty i konsultacje z ekspertami będą okazją do poszerzenia wiedzy o Warszawie – jej wielokulturowym dziedzictwie i współczesnej różnorodności, a także do rozwinięcia kompetencji międzykulturowych. Podczas warsztatów zespoły składające się z przewodników i przedstawicieli różnych kultur wspólnie przygotują ścieżki zwiedzania Warszawy, na podstawie których wspólnie przeprowadzą spacery otwarte dla publiczności.

PROGRAM KURSU:

Środa, 31 sierpnia, godz. 17.30–20.00, warsztaty wprowadzające „Wielokulturowość w mieście”, prowadzenie: Małgorzata Waszczuk (Muzeum POLIN) i Zuzanna Dłużniewska (Centrum Wielokulturowe)

Środa, 7 września, godz. 17.30-20.00 – Warszawa oczami migranta - spotkanie z Mamadou Dioufem, autorem „Afrykańskiego spacerownika po Warszawie”

Środa, 14 września, godz. 17.30–20.00 – spacer „Ścieżkami wielokulturowej Warszawy”, prowadzenie: Zuzanna Dłużniewska (Centrum Wielokulturowe)

Weekend 17-18.09, godz. 11.00-18.00 warsztaty antydyskryminacyjne

Środa, 21 września, godz. 17.30-20.00 warsztaty dotyczące pracy nad scenariuszem spaceru

28 września, 5 i 12 października, godz. 17.30-20.00 –konsultacje scenariuszy spacerów z varsavianistami i ekspertami/ekspertkami zajmującymi się wielokulturowością

15 października, 16 października, 22 października, 23 października – spacery przygotowane przez osoby uczestniczące w kursie

Środa, 26 października, godz. 17.30-20.00 spotkanie podsumowujące cykl

Każda osoba biorąca udział w kursie będzie uczestniczyć w przygotowaniu i poprowadzeniu jednego spaceru dotyczącego przenikania się kultur. Spacery będą włączone w program festiwalu MADE IN POLIN. Łącznie przygotowane zostaną 4 spacery otwarte dla publiczności.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy dla migrantów znajduje się tutaj http://goo.gl/4oKBUw , a formularz dla przewodników znajduje się tutaj http://goo.gl/t1CScj

Formularze zgłoszeniowe należy przysyłać do 23 sierpnia 2016 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby przesyłające zgłoszenia zobowiązują się do wzięcia udziału we wszystkich warsztatach i do współprowadzenia jednego spaceru.

Zapraszamy na spotkania informacyjne, podczas których omówimy zasady kursu i pomożemy wypełnić aplikacje:

11 sierpnia, godz. 18.00-19.30 w Centrum Wielokulturowym, ul. Jagiellońska 54

18 sierpnia, godz. 18.00-19.30 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6

----------------------------------------------

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Komponent „Oblicza różnorodności” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 

Patron medialny:
kontynent-warszawa.pl