Aktualności

Warsztat - Satysfakcjonujący wolontariat

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny warsztat dotyczący wolontariatu. Do udziału zapraszamy pracowników/aktywistów (NGO’sów i instytucji), którzy zajmują się koordynacją wolontariuszy, chcieliby rozwijać wolontariat w swoich organizacjach, są zainteresowani rozwojem dyskusji o wolontariacie i dobrych praktyk związanych ze współpracą z wolontariuszami.

Organizacje i instytucje, które dobrze zaplanują rekrutacje wolontariuszy oraz solidnie przygotują się na współpracę z ochotnikami, mogą stworzyć wokół swojej działalności prawdziwie zaangażowaną społeczność. Wolontariusze i wolontariuszki nie tylko będą pomagać w zadaniach bieżących, staną się również ambasadorami dobrego wolontariatu w danym miejscu.

Podczas pierwszej części szkolenia zapoznamy się z aspektami formalnymi związanymi z wolontariatem.Wypracujemy również wspólnie skuteczne metody rekrutacji oraz współpracy z ochotnikami, dzięki którym obydwie strony osiągną możliwie największe korzyści ze współpracy.
W drugiej części zapraszamy uczestników do wspólnej dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami, w celu wypracowania wspólnych metod radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z wolontariatem oraz stworzenia swego rodzaju „bazy” dobrych praktyk współpracy z wolontariuszami.

Informacje praktyczne:

Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 27 września do godziny 23:59 (prosimy jednak nie zwlekać do ostatniej chwili – liczba miejsc jest ograniczona!).
W wiadomości prosimy o krótką informację dotycząca organizacji z którą są Państwo związani oraz jakie zagadnienia związane z wolontariatem interesują Państwa najbardziej.
Uczestnicy otrzymają szczegółowy plan warsztatu po zakończeniu rekrutacji.

Szkolenie jest bezpłatne.

30. września godz: 16:30 - 20:00

Centrum Wielokulturowe w Warszawie
ul. Jagiellońska 54


Katarzyna Kucharska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz kursu dla animatorów kultury Inkubator Animacji Kultury prowadzonego przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Niemal od początku swojej kariery zawodowej jest związana z tematem praktyk studenckich, wolontariatu i edukacji nieformalnej. Była koordynatorem Programu Praktyk w Fundacji Res Publica im. H. Krzeczkowskiego. Od trzech lat pracuje w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu, gdzie zajmuje się planowaniem i wdrażaniem wolontariatu na Uniwersytecie Warszawskim, rekrutacją i koordynacją wolontariuszy oraz koordynacją projektów międzynarodowych. Prywatnie wspiera działalność organizacji pozarządowych zajmujących się ratowaniem bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt oraz rozpoczyna wolontariat w Centrum Wielokulturowym.