Aktualności

Targi edukacyjne dla szkół przyjmujących dzieci migranckie

Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) oraz Centrum Wielokulturowe w Warszawie (CWW) w ramach Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji zapraszają do udziału w drugiej edycji targów edukacyjnych dla szkół przyjmujących dzieci z doświadczeniem migracji (w tym m.in. dzieci uchodźcze, dzieci migrantów ekonomicznych, dzieci z rodzin mieszanych a także dzieci powracające do Polski po dłuższym pobycie za granicą).

W trakcie targów osoby uczestniczące będą mieć możliwość:
- Otrzymania bezpłatnie materiałów edukacyjnych i publikacjami opracowanych przez organizacje pozarządowe.
- Zapoznania się z ofertą działań edukacyjnych organizacji pozarządowych dla szkół (m.in. warsztatami, szkoleniami, konsultacjami).
- Nawiązania współpracy z wybranymi organizacjami pozarządowymi.
- Wysłuchania prezentacji dot. działań podejmowanych przez Biuro Edukacji na rzecz wspierania szkół przyjmujących dzieci z doświadczeniem migracji a także prezentacji dot. wpływu doświadczenia migracji na funkcjonowanie dzieci i ich rodzin.
- Udziału w warsztatach dotyczących metod pracy z dziećmi cudzoziemskimi oraz współpracy z asystentami międzykulturowymi a także w grze symulacyjnej.

Wydarzenie ma charakter otwarty, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie udziału do piątku, 4 listopada 2016 r. za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: http://bit.ly/2eRhj6i.

Organizacje i inicjatywy, które chcą zaprezentować swoją ofertę podczas targów, prosimy o zgłoszenia do piątku 27 października 2016 r. pod linkiem: http://bit.ly/2ei9rc1.

Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w wydarzeniu oraz zwrotu kosztów podróży dla osób spoza Warszawy.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://ffrs.org.pl/09-11-2016-targi-edukacyjne-dla-szkol-przyjmujacych-dzieci-z-doswiadczeniem-migracji/
Kontakt: Anna Górska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy!

środa, 9 listopada, godz: 11:00 - 15:30
Centrum Wielokulturowe 
ul. Jagiellońska 54


Wydarzenie jest realizowane w ramach Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt pn. „Prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie 2014 – 2016” współfinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy zgodnie z Umową nr CKS-WOP-JHO/B/X/3/3/1028/118/2014/NGO z dn. 12 grudnia 2014