Aktualności

Wielokulturowy Dzień Kobiet

Serdecznie zapraszamy co Centrum Wielokulturowego na obchody międzynarodowego święta kobiet. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Adulis.  Ósmy marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – jest dniem, który inspiruje i buduje wzajemne zaufanie. Ma być celebracją ekonomicznych i społecznych osiągnięć kobiet na całym świecie.

Chcielibyśmy uczcić Dzień Kobiet wspólnie – bez względu na podziały etniczne, rasowe i językowe.Planowane wydarzenia ma być już drugim z kolei organizowanym przez Fundację Adulis – ma stać się okazją do nawiązania nowych kontaktów, stworzenia dialogu i wzmocnienia integracji w otaczającym nas środowisku. Pierwsze wydarzenie w zeszłym roku było organizowane we współpracy z organizacją Nasz Wybór i miało miejsce w Warszawskim Centrum Wielokulturowym. 

Zasadniczym celem wydarzenia jest wzmocnienie pozycji kobiet, poprawienie ich wiedzy i kompetencji dzięki konsultacjom z ekspertami i zwiększenie stopnia ich integracji w społeczeństwie przyjmującym. Chcemy także – w swobodnej atmosferze kobiecego spotkania – poznać ich problemy i wesprzeć w poszukiwaniu pomocy. 

W programie m.in :
- paneli ekspertów,
- paneli pytań i odpowiedzi,
- prezentacji damskiej mody afrykańskiej (szytej przez Afrykanki mieszkające w Warszawie),
- poczęstunku,
- erytrejskiej ceremonii kawowej.

5.03.2016. godz: 16:30
Centrum Wielokulturowe w Warszawie
ul. Jagiellońska 54