Aktualności

Narzeczona, żona, matka – społeczna rola kobiety w Pakistanie

Serdecznie zapraszamy na prelekcję o społecznej roli kobiet w Pakistanie, a po prelekcji na interesującą dyskusję oraz filiżankę wyjątkowej, pakistańskiej herbaty z regionu Kaszmir, którą często pija się zimą na weselach.

Narzeczeństwo, za mąż pójście, macierzyństwo… to etapy życia ważne dla kobiety bez względu na to, z jakiego kraju pochodzi. Jednak nie wszędzie obyczaje związane z tymi momentami w życiu kobiety są tak barwne i wyjątkowe jak w Pakistanie…
W Pakistanie zawarcie związku małżeńskiego to najważniejsze, najbardziej emocjonujące i najbarwniejsze wydarzenie w życiu kobiety. Oficjalna część wesela trwa tam minimum trzy dni, ale rodziny młodej pary rozpoczynają świętowanie nawet kilka miesięcy wcześniej.

Dlaczego pakistańskie wesele trwa tak długo? Czy Pakistanki same wybierają sobie mężów? Kto jest głową pakistańskiej rodziny? Czy Pakistanki pracują zawodowo? Kto zajmuje się wychowaniem dzieci?

Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych poznasz, uczestnicząc w naszym wydarzeniu!

Jest to kolejna prelekcja z cyklu „Spotkania z nieznanym”, w ramach którego ciekawe postaci z różnych zakątków świata opowiadają o rzeczach nieoczywistych, nieznanych, zaskakujących.

KIEDY?
25 marca 2017, godz. 16-19
GDZIE?
Centrum Wielokulturowe w Warszawie
ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera)

Prelekcję wygłosi Hina Nisar, Pakistanka mieszkająca w Polsce od prawie 3 lat, która interesuje się sztuką, wykonuje tatuaże z henny, zdobi ubrania.
Prelekcja będzie w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!