Aktualności

Spotkanie warsztatowe dot. konkursu na prowadzenie Centrum Wielokulturowego

Zapraszamy na spotkanie warsztatowe dot. konkursu na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w latach 2020-2022.

 

W związku z ogłoszeniem konsultacji dot. konkursu na Opracowanie i wdrożenie programu Centrum Wielokulturowego w latach 2019-2022, zapraszamy na spotkanie warsztatowe dot. proponowanych zadań w kontekście rozwoju tej jednej z kluczowych inicjatyw w obszarze polityki migracyjnej Warszawy. 

Spotkanie warsztatowe odbędzie się w ZODIAK-u Warszawskim Pawilonie Architektury (pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha" 4), w poniedziałek, 17 czerwca w godzinach 10:00-12:30

Do udziału w spotkaniu warsztatowym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych - w tym struktur Urzędu m. st. Warszawy oraz ruchów nieformalnych. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - prosimy o zgłoszenia (maksymalnie 2 przedstawicieli organizacji/instytucji/ruchu) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje podstawowe
Centrum Wielokulturowe w Warszawie powstało w wyniku partycypacyjnego i międzysektorowego planowania z udziałem kilkudziesięciu organizacji pozarządowych oraz różnych struktur Urzędu m.st. Warszawa. Planowanie to obejmowało m.in. koncepcję funkcjonowania Centrum, ale także przestrzeń samego Centrum. W rezultacie powstała pierwsza tego typu instytucja w Polsce, która łączyła kwestie migracji i wielokulturowości z międzysektorowym i partycypacyjnym planowaniem. Centrum istnieje od 2014 roku, a ww. konkurs obejmować będzie funkcjonowanie Centrum w latach 2020-2022. 

Informacja o Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie