Aktualności

AFrykasy roku 2015

Po raz 6. Fundacja "Afryka Inaczej" wręczy specjalne nagrody, aFrykasy Roku, laureatom, którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania Afryki inaczej. Już w najbliższą sobotę 27.02. od godziny 18:00 w Centrum Wielokulturowym! Zapraszamy! W tym roku będzie trzech laureatów - w trzech kategoriach: 

Kategoria Kultura - Wydawnictwo Czarne, które o Afryce publikuje najwięcej w Polsce, podobnie jak o tematach związanych z Afro-Ameryką. 

Kategoria Dziennikarz - Bartek Sabela za książkę-reportaż o Saharze Zachodniej, "Wszsytkie ziarna piasku", długo oczekiwaną i pierwszą po polsku i napisaną przez polskiego autora.

Kategoria Nauka - prof. Jerzy Koch, polski literaturoznawca, niderlandysta i germanista z wykształcenia, specjalizujący się w literaturze i języku afrikaans, literaturze kolonialnej, niderlandzkiej i południowoafrykańskiej. Od 1997 roku związany z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie kieruje Zakładem Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich na Wydziale Anglistyki. 


Uroczyste wręczenie odbędzie się w sobotę, 27 lutego o 18:00
w Centrum Wielokulturowym w Warszawie, przy Placu Hallera w Warszawie (ul. Jagiellońska 54).
Wręczenie będzie połączone z koncertem afrykańskich i polskich artystów.


Wstęp wolny!

Zapraszamy!