Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami NGOs, które angażują się w pomoc uchodźcom i imigrantom w Polsce.

W poniedziałek 18 stycznia, w Centrum Wielokulturowym odbędzie się spotkanie z organizacjami pozarządowymi w ramach serii wizyt 'Going Local' organizowanej przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.  EKES organizuje serię wizyt "Going Local" w kontekście migracji. Będzie to 11 wizyt w państwach członkowskich UE, jak również jedna do Turcji. 18-19 stycznia 2016 r. w Warszawie 3 członków EKES, Karolina Dreszer – Smalec (z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych), Adam Rogalewski (z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) oraz Stéphane Buffetaut (przedstawiciel organizacji pracodawców z Francji) spotka się z organizacjami i partnerami społecznymi.
 
Celem wizyty jest uzyskanie jak najwięcej informacji o pracach prowadzonych przez organizacje społeczeństwa obywatelskiego oraz instytucje zajmujące się migrantami, osobami ubiegającymi się o azyl i uchodźcami. Spotkanie skierowane jest do lokalnych organizacji pozarządowych, organizacji międzynarodowych, instytucji na poziomie krajowym i lokalnym, personelu ośrodków dla uchodźców oraz z partnerów społecznych (w kontekście integracji na rynku pracy).
 
Wizyty te mają na celu zidentyfikowanie problemów i potrzeb, a także sukcesów i najlepszych praktyk różnych organizacji działających w obecnej kryzysowej sytuacji, a także długofalowo m.in. w zakresie integracji społecznej imigrantów. Podczas tych rozmów chcemy posłuchać o sukcesach i pomóc rozpowszechnić dobre rozwiązania, a także dowiedzieć się, gdzie są problemy i jakie wsparcie na poziomie europejskim przydałoby się organizacjom. Ostatecznym celem jest przygotowanie udokumentowanego raportu, który byłby wkładem EKES-u w kształtowanie polityki UE.

Agenda spotkania w Centrum Wielokulturowym: dyskusja na temat działań NGOs na rzecz imigrantów i uchodźców w Polsce, informacje o najważniejszych problemach oraz dobrych praktykach.
 
Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt i zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


18.01.2016 r. godzina 17:00 - 19:00
Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54