Aktualności

Koncert: Daorientacja

Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni wiejskich społeczności, śpiewaczek, wędrownych dziadów, a także melodie taneczne z obu stron dzisiejszej wschodniej granicy Polski. Na scenie Centrum Wielokulturowego wystąpi w pierwszą sobotę grudnia zespół Daorientacja! 
Daorientacja to muzyka tradycyjna rubieży Europy, czyli pieśni i melodie Europy środkowo-wschodniej przechowane przez lud oraz przez etnografów i muzykologów.
W muzyce i języku przeplatają się wątki polskie, ukraińskie, żydowskie i sami nie wiedzą jakie jeszcze.
 
Daorientacja to pozytywne przeciwieństwo dezorientacji. “Da” oznacza w jednych językach “tak”, w innych “tam”. “Orient” to wschód. Oni wiedzą, gdzie się znajdują, wiedzą skąd i dokąd idą. Tę wiedzę zawdzięczają poczuciu wschodu. Orientują. 
 
Projekt tworzą mieszkający obecnie w Warszawie, wschodniej i zachodniej: Katarzyna Wińska (ur. w Berlinie; śpiew, lira korbowa, bębenek), Witold Roy Zalewski (ur. w Poznaniu; śpiew, akordeon, fujarki) oraz Olena Yeremenko (ur.w Kirowohradzie; śpiew, skrzypce).

Zbierają i odtwarzają muzykę z okolic z których pochodzą ich dziadkowie oraz kontynuują po swojemu tradycję ludowego muzykowania i śpiewania. 
 


Wstęp wolny! 
Serdecznie zapraszamy!


05.12.2015. godz: 19:00
Centrum Wielokulturowe w Warszawie, 
ul. Jagiellońska 54

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koncert objęty patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur