Aktualności

Targi edukacyjne dla szkół w Centrum Wielokulturowym

Zapraszamy reprezentacje szkół na  Targi edukacyjne: Narzędzia i działania wspierające integrację i wielokulturowość w szkole, które odbędą się w czwartek 19 listopada o godz. 12.30.  Targi obejmować będą:
- Prezentacje wyników badań i metod: rozwiązywania konfliktów rówieśniczych, oczeniania oraz wspierania integracji w szkołach przyjmujących uczniów i uczennice z doświadczeniem migracji.
- Konsultacje indywidualne i doradztwo w zakresie oceniania czniów i uczennic migranckich, reagowania w sytuacjach konfliktów i przemocy rówieśniczej w szkole oraz prowadzenia działań na rzecz integracji społeczności szkolnej oraz wsparcia dzieci uchodźczych w edukacji.

Podczas całego wydarzenia otwarte będą stoiska z organizacji pozarządowych z materiałami edukacyjnymi, publikacjami oraz z ofertą wsparcia dla szkół (w formie m.in. warsztatów, szkoleń, konsultacji, zatrudniania asystentów i asystentek międzykulturowych). 

Wydarzenie stwarza możliwość zapoznanie się w jednym miejscu z szeroką ofertą materiałów i działań organizacji pozarządowych oraz instytucji edukacyjnych, które mogą wspierać szkoły w prowadzeniu edukacji wielokulturowej, działaniach integracyjnych, pracy z uczniami i uczennicami migranckimi itd. Prezentacje i konsultacje odpowiadają na kluczowe wyzwania związane z przyjmowaniem migranckich dzieci i młodzieży do szkół.

Kontakt ws. wydarzenia - Anna Górska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o wydarzeniu i szczegółowy program: 
https://www.facebook.com/events/1018644508157452/

Serdecznie zapraszamy!