Aktualności

Demonstracja 'Solidarność zamiast nacjonalizmu'

Siódmego listopada, w okolicach międzynarodowego dnia antyfaszyzmu oraz w bliskim sąsiedztwie corocznej farsy odbywającej się 11. listopada, wychodzimy na ulicę. Idziemy RAZEM PONAD GRANICAMI, pokojowo, jednak stanowczo. Każdy bowiem jest inny, ale wszyscy są równi. 

 

Centrum Wielokulturowe dołączyło do organizatorów demostracji 'Solidarność zamiast nacjonalizmu'.
Wraz z:
 
Antyfaszystowska Warszawa
   161 Crew
Warszawska Federacja Anarchistyczna
Fundacja Inna Przestrzeń
Amnesty International Polska
Pracownicza Demokracja

serdecznie zapraszamy do udziału. Do wspólnego okazania tolerancji, szacunku i człowieczeństwa. 
14:00 - Umschlagplatz (ul. Stawki 4/6)

Antyfaszyzm często postrzegany jest jako skrajny pogląd dla skrajnych osób. My jednak chcemy pokazać, że antyfaszystą/ antyfaszystką jest każdy/każda z nas. Każdy, kto nie zgadza się z nacjonalistyczną polityką opartą na braku poszanowania dla podstawowych praw człowieka, która dzieli ludzi na lepszych i gorszych. 
Niestety, dziś nacjonalizm staje się coraz bardziej modny. Truizmem jest, że nic nie jednoczy bardziej niż nienawiść. Nacjonalizm zawsze opierał się na wrogości do wszystkiego co nowe i inne. Ksenofobia, homofobia, islamofobia, rasizm czy antysemityzm od zawsze były podstawą ideologii, która jest niczym innym, jak niezdrowym i fanatycznym umiłowaniem swojego kraju. Umiłowaniem, które w rzeczywistości o wiele bardziej szkodzi, wychwalanej na każdym kroku, ojczyźnie niż pomaga, a najbardziej szkodzi ludziom.
 
Ostatnie miesiące i głośny temat uchodźców, wciąż znajdujący się na wierzchu wszelkich debat politycznych, medialnych czy zwykłych dyskusji międzyludzkich, dają nacjonalizmowi idealne środowisko naturalne do rozwoju i nabrania nowych sił. Lęk i niechęć bardzo łatwo jest ukierunkować w nienawiść. Narodowcy organizują liczne demonstracje, które zrzeszają nie tylko nacjonalistów ale również „zwykłych” ludzi, których łączy ksenofobia.
Oni rosną w siłę, my chcemy pokazać nasz sprzeciw. Nacjonalizm zaślepia ludzi i jesteśmy przekonani o tym, że osób, którym nie odpowiada obecna antyimigracyjna i ksenofobiczna polityka jest wiele i te właśnie osoby zachęcamy do dołączenia do naszego dema.
Zapewniamy, że jesteście tu mile widziani i bezpieczni. KAŻDY ma prawo do niezgody na bezpodstawną przemoc i nienawiść. WSZYSCY więc przyjdźmy aby pokazać społeczeństwu, że istnieje alternatywa! Alternatywa, w której podstawą jest tolerancja, równość, respektowanie praw człowieka i człowieczeństwo!

Solidarność zamiast nacjonalizmu!
Razem ponad granicami!
Uchodźcy mile widziani!
Razem przeciwko nacjonalizmowi, 7.11.2015
 
 
Po demonstracji serdecznie zapraszamy do Centrum Wielokulturowego na afterparty! Wystąpi SKAdyktator i Jego Kosmiczne Combo. 
Start o godzinie 19:00! 
Wstęp wolny!