Aktualności

Warsztaty wielokulturowe 'Jak to się robi na świecie?'

Zapraszamy na cykl warsztatów wielokulturowych „Jak to się robi na świecie?”, podczas których cudzoziemcy pokażą, jak zwykłe, codzienne czynności wykonuje się w ich rodzinnych krajach. Chcesz wybrać się w podróż dookoła świata, nie ruszając się z Warszawy?
Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie w różnych krajach?
Chcesz poznać ciekawych ludzi z całego świata?
 
Dołącz do nas i weź udział w wyjątkowych warsztatach!

 
 
CO I KIEDY? 
 
Warsztat „Jak się robi zabawki w Kenii?” – 7.11.2015, godz. 11.00–14.30
 
Podczas warsztatu dowiecie się, jakimi zabawkami bawią się dzieci w Kenii, skąd biorą te zabawki, jak są one robione. Będziecie mieć też okazję sami stworzyć swoją niepowtarzalną zabawkę. Na warsztat zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców. Zobaczycie, jakie wspaniałe pojazdy można wykonać z drutu i starych gazet. Jeśli możecie, weźcie ze sobą nożyczki i kombinerki – na pewno się przydadzą!
 
Warsztat „Jak się celebruje ślub w Pakistanie?” 7.11.2015, godz. 15.00–18.30
 
Podczas warsztatu poznacie ślubne tradycje z Pakistanu. Dowiecie się m.in. jak wyglądają przygotowania do tego ważnego dnia, jak przebiega sama uroczystość zaślubin oraz huczne wesele. 
Szczególną atrakcją będzie pokaz wykonywania tradycyjnej henny oraz wspólne wykonanie pakistańskich ślubnych stylizacji włosów. Dlatego też na warsztat zapraszamy szczególnie małe i duże kobietki. Jeśli możecie, weźcie ze sobą grzebienie, wsuwki i gumki do włosów – na pewno się przydadzą!
 
Warsztat „Jak się opowiada bajki w Etiopii?” 14.11.2015, godz. 11.00–14.30
 
Podczas warsztatu poznacie bajki etiopskie, których głównymi bohaterami są zwierzęta - hiena, lis, lew, małpa. Spróbujemy wspólnie narysować ilustracje do nich. Będziemy także wspólnie snuć opowieści - każdy będzie mógł stworzyć swoją własną historię! Dowiecie się także, jak wygląda przeciętny dzień etiopskiego dziecka, co je, w co się bawi i gdzie mieszka. Na warsztat zapraszamy przede wszystkim rodziny z dziećmi w wieku 4-8 lat.
 
Warsztat „Jak się robi słodycze w Tunezji?” 14.11.2015, godz. 15.00–18.30
 
Podczas warsztatu przeniesiemy się na chwilę do Tunezji. Poznacie tradycje kuchni tunezyjskiej, a przede wszystkim jej słodkie tajniki. Dowiecie się, jakie słodycze jadają Tunezyjczycy i z czego są one zwykle zrobione. Wspólnie zrobimy Kaber Louz, czyli małe migdałowe ciasteczka mieniące się różnymi kolorami. Na warsztat zapraszamy małe i duże łasuchy, kochające słodycze. 
 
Warsztat „Jak się pije herbatę w Maroku?” 21.11.2015, godz. 11.00–14.30
 
Podczas warsztatu poczujecie się jak w Maroku. Przeniesiemy się tam dzięki niesamowitym aromatom marokańskiej herbaty. Poznacie tajniki jej parzenia i sami spróbujecie jej niepowtarzalnego smaku. Dowiecie się też, czym różni się herbata marokańska od arabskiej. Na warsztat zapraszamy wszystkich bez względu na wiek smakoszy herbaty, którzy mają ochotę poczuć i rozsmakować się w Maroku!
 
„Jak się pisze w krajach arabskich?” 21.11.2015, godz. 15.00–18.30
 
Podczas warsztatu będziecie mieli okazję poznać niezwykłe pismo arabskie. Zobaczycie, czym różni się ono od pisma polskiego, jak wyglądają arabskie litery. Spróbujecie też swoich sił w samodzielnym pisaniu po arabsku. Jest to dość trudna sztuka, dlatego do jej poznania zapraszamy wszystkich, którzy pewnie trzymają pióro w dłoni, a szczególnie dzieci w wieku szkolnym!
 
GDZIE?
 
Wszystkie warsztaty będą się odbywać w Centrum Wielokulturowym w Warszawie,
ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera).
 
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?
 
Wystarczy wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Rejestracja na dany warsztat trwa zawsze do środy w tygodniu, w którym się on odbywa.
 
Zgłoszenie powinno zawierać nazwę warsztatu oraz imię, nazwisko i wiek uczestników.
 
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, a LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, więc nie zwlekaj z rejestracją i dołącz do nas już dziś!
 
Projekt realizowany jest przy wsparciu Centrum Wielokulturowego w Warszawie w ramach Programu Grantowego. Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.