Aktualności

Zakochana Warszawa zaprasza na warsztaty teatralne!

Fundacja Zakochana Warszawa zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 z rodzin migranckich i wielokulturowych z całej Warszawy do wzięcia udziału w projekcie:” Magiczna Praga” prowadzonym przez Michała Walczaka (reżysera, dramatopisarza, twórcę Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy) Magiczna Praga to:
Działania od września do listopada skierowane do dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności warszawskiej dzielnicy Praga Północ oraz rodzin migranckich i wielokulturowych z całej Warszawy. Udział w projekcie jest nieodpłatny.

Etap I (wrzesień/październik):
Warsztaty teatralne – pobudzenie twórczej wyobraźni uczestników na temat ich miejsc zamieszkania.

Etap II (październik):
Kreacja cyklu performance'ów odpowiadających na pytania: co to znaczy "ja na Pradze"?, co to znaczy "my na Pradze"?, gdzie w dzielnicy, w której mieszkamy i/lub działamy jest pięknie i fascynująco? gdzie nie jest i jakie czary trzeba odprawić, żeby miejsce się zmieniło?

Etap III (październik/listopad):
Magia - realizacja performance'ów w przestrzeni miejskiej.
Zamknięciem przedsięwzięcia będzie konferencja z elementami performatywnymi w wykonaniu uczestników warsztatów.

Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie: „Magiczna Praga” - integracji, tworzenia i umacniania więzi lokalnych, aktywizacji kulturalnej Pragi oraz wzmacniania więzi międzykulturowych.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat z rodzin migranckich i wielokulturowych z całej Warszawy oraz dzieci i młodzież w ww. wieku z Pragi Północ do rezerwowania miejsc i do udziału w pierwszych warsztatach, które odbędą się w sobotę, 19 września o 15:00 w Centrum Wielokulturowym.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 506 254 194.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego