Aktualności

KIWi w Centrum!

Warsztaty aktorskie dla migrantów, prezentacja projektów grupy ukraińskich dziennikarzy oraz warsztaty artystyczne dla dzieci. To wszystko w Centrum Wielokulturowego, jeszcze w czerwcu, w ramach projektów uczestników Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych (KIWi)
Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych KIWi - to program realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń, którego celem jest wsparcie aktywności społeczno-kulturalnej migrantów. W ramach KIWi uczestnicy biorą udział w warsztatach dotyczących tworzenia i realizacji inicjatyw, a następnie mogą uzyskać wsparcie (merytoryczne i finansowe) dla zaproponowanych przez siebie inicjatyw.

Już w sobotę, 6 czerwca o 16:00 w Centrum Wielokulturowym ruszają warsztaty aktorskie dla migrantów prowadzone przez Hayka Gasparyana - aktora, reżysera pochodzącego z Armenii. Pomysłodawcą warsztatów jest Aleksander Yakovlev.
Warsztaty odbywać się będą w soboty oraz we wtorki i czwartki w godzinach wieczornych. Kontakt i zapisy Aleksander Yakovlev, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
W środę, 17 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się prezentacja projektów uczestników, którzy założyli nieformalną grupę Media IC. Jest to grupa ukraińskich dziennikarzy chcących zbudować sieć kontaktów pomiędzy polskimi i ukraińskimi mediami.
Koordynatorzy: Sergiy Sukhoboychenko, Andriy Kozachenko mediaic.eu@gmail.com
 
W niedzielę, 21 czerwca o godz. 12:00 zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych! Warsztaty artystyczne dla dzieci poprowadzi pochodząca z Ukrainy Yana Sira, która już od kilku lat działa na rzecz promowania kultury ukraińskiej wśród najmłodszych.
Koordynatorka: Yana Sira Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.