Informacje

Fundacja IMI

Fundacja IMI została powołana w grudniu 2013 r. przez grono warszawskich organizacji skupiających migrantów oraz działających na ich rzecz jako Fundacja na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie. 

Fundacja powstała m.in. aby zorganizować wspólne wysiłki różnorodnych organizacji pozarządowych na rzecz stworzenia w Warszawie Centrum Wielokulturowego i prowadziła Centrum w latach 2014-2017. Fundacja obrała sobie za cel wspieranie działań będących wyrazem wspólnych starań szerokiego grona organizacji i instytucji na rzecz pełnego i podmiotowego funkcjonowania cudzoziemców, migrantów, mniejszości etnicznych, narodowych i kulturowych.
 
Rada Fundacji stanowi kontynuację działającej od 2009 roku nieformalnej koalicji organizacji pozarządowych podejmujących aktywne starania na rzecz utworzenia Centrum Wielokulturowego w Warszawie.
 
Do Rady Fundacji mogą przystąpić organizacje (fundacje, stowarzyszenia), grupy nieformalne a w uzasadnionych przypadkach także osoby fizyczne, których cele zbieżne są z celami Fundacji i posiadają doświadczenie oraz dorobek i doświadczenie związane z celem Fundacji.
 
W celu przystąpienia do Rady, organizacja powinna:
1. Zapoznać się z Statutem Fundacji [pobierz] (uwaga: statut w trakcie zmian) oraz Regulaminem Rady [pobierz]
2. Zdobyć rekomendacje od dwóch obecnych członków/członkiń Rady (lista poniżej)
3. Wypełnić 'Deklarację o przystąpieniu do Rady Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie' [pobierz] oraz wysłać do Przewodniczącego/Przewodniczącej Rady na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
O przyjęciu do Rady decydują członkowie/członkinie Rady, zgodnie z Regulaminem Rada ma możliwość poprosić organizację wnioskującą o uzupełnienie brakujących informacji.
 
Obecnie w skład Rady wchodzą 
 1. Fundacja Adulis
 2. Fundacja Afryka Connect
 3. Fundacja Afryka Inaczej
 4. Fundacja Centrum Afro-Kultury Baobab
 5. Stowarzyszenie Wolnego Słowa
 6. Fundacja Inna Przestrzeń
 7. Fundacja Klamra
 8. Fundacja Nasz Wybór
 9. Fundacja Po-Nad-To
 10. Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki
 11. Fundacja Ukraińskie Centrum Edukacji
 12. Jasmin - Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej  
 13. Polskie Stowarzyszenie Carrom
W skład Zarządu wchodzą:
Michalina Jarmuż, Grace Matu, Jana Shostak
 
W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą:
Mamadou Diouf, Aleksandra Gulińska, Nataliya Kravets, Aleksandra Ośko, Dariusz Paczkowski
 
Przewodniczący Rady: Witek Hebanowski

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.