Projekty aktualne

IMI Radio

IMI Radio jest jedynym wielojęzycznym, wielokulturowym i integrującym radiem internetowym w Polsce. Działa od maja 2015 roku. Jego celem jest promocja wielokulturowości, integracji oraz aktywizacja migrantów. Jest także głosem środowisk imigranckich w Warszawie.

Od początku zespół redakcyjny tworzą osoby z różnych stron świata. Audycje w 9 językach prowadziły 42 osoby z 24 krajów (Francja, Szwajcaria, Rumunia, Rosja, Ukraina, Białoruś, Syria, Turcja, Wietnam, Indonezja, Iran, Egipt, Tunezja, Somalia, Erytrea, Kenia, Kongo, Angola, Nigeria, Kolumbia, Meksyk, Gwatemala,Brazylia, USA).

Obecna Redakcja liczy 14 osób z 8 krajów a audycje są w językach: rosyjskim, ukraińskim, arabskim, angielskim, hiszpańskim, indonezyjskim, urdu i polskim. Zobacz http://imiradio.pl/audycje/

Opieka merytoryczna: Mamadou Diouf

Radio jest otwartym projektem, które stale poszukuje nowych pomysłów i wolontariuszy. Jeśli masz pomysł na audycję, interesuje Cię tematyka migrancka i chcesz być częścią zespołu, napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczanych postów w profilach FB poszczególnych audycji.

IMI Radio jest wspólnym projektem Fundacji Inna Przestrzeń oraz Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Radio powstało w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG oraz współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.